Aranżacja strychu. Aranżacja wnętrz Lublin

 Aranżacje wnętrz Lublin

Meble kuchenne Lublin

 Aranżacja strychu

 Strych zazwyczaj kojarzy się nam z magazynem zakurzonych sprzętów i zbieraniną wszelkich niepotrzebnych rzeczy. Wspomnienia z dzieciństwa obrazują to miejsce jako tajemniczą wyprawę z posmakiem niespodzianki i przygody. Kołowrotki, kufry z odzieżą, stare patelnie, weki oraz rozwieszone sznury do suszenia bielizny – to częste zastosowanie tych pomieszczeń.
W dzisiejszej dobie, gdy własne mieszkanie dla większości jest tylko nierealnym marzeniem, adaptacja strychu stanowi czasami jedyną szansę na pozyskanie własnego kąta.

Aranżacja poddasza





Wnętrza te są bardzo twórcze do aranżacji, bowiem same w sobie posiadają swoiostą geometrię form i zabawę płaszczyzn. Wystarczy tylko dobrze przyjrzeć się pomieszczeniu, by wyczarować z niego przytulne i funkcjonalne mieszkanko. Zacząć należy od znalezienia odpowiedniego do tych celów strychu. Wysoka więźba dachowa ze stosunkowo dużym spadkiem dachu spełnia te warunki. Przy adaptacji strychu koniecznie jest ocieplenie zapewniające utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. Kolejny problem stanowi zbyt małe oświetlenie poddasza. Przy adaptowaniu go do warunków mieszkaniowych bezwzględnie musimy doświetlić to wnętrze. Sposobów na to jest kilka, zależnie od rodzaju strychu. Czeka nas przy tym wiele trudnych decyzji, bowiem to, co w znacznej mierze wpływa na wygląd strychu, to sposób, w jaki oświetli się go.

Obecnie na rynku znajduje się szeroka oferta okien nadających się do zastosowania w tych pomieszczeniach. Okna uchylne w połaci dachu dają możliwość montażu bez naruszania więźby dachu. Są one najmniej kłopotliwe w montażu – po prostu wstawia się je między krokwie.

Innym rozwiązaniem są lukarny. Jest to rodzaj okien często spotykany w kamienicach z przełomu wieków. Okno takie wystaje ponad powierzchnię i zaopatrzone jest we własny daszek. Tworzy z zewnątrz bardzo przytulne wrażenie, lecz do wnętrza daje dużo mniej światła. Zamiast zastosować kilka lukarn, można je połączyć podnosząc większy fragment połaci dachu. Wprawdzie narusza to konstrukcję więźby dachu, ale także daje po przeróbce konkretne korzyści w postaci dodatkowej przestrzeni pozwalającej na swobodne poruszanie się, bowiem zastosowanie tego okna wymaga częściowego zawyżenia pomieszczenia. Okna usytuowane w szczycie budynku dadzą lepsze oświetlenie wnętrza niż okna w połaci dachu, które mogą być wtedy użyte jako oświetlenie uzupełniające.

Do dodatkowego sztucznego oświetlenia możemy wykorzystać belko stropowe. Punkty świetlne zastosowane w nich są zasadne i bardzo plastyczne.

Atrakcyjność rozwiązań przestrzennych adaptowanych strychów polega głownie na wykorzystaniu możliwości, jakie daje szkieletowa konstrukcja więźby dachu. Pozwala ona na wprowadzenie dużych zmian w układzie wnętrza, bez naruszania jej stabilności.

Projektant Urszula Tomaszewska –„Vena”Aranżacje Wnętrz Lublin
 Zapraszamy do odwiedzenia naszego STOISKA NR 19 na jesiennej edycji Targów redNet DOM MIESZKANIE,
która odbędzie się 6 i 7 października 2012 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie




 Tematy związane z naszą firmą: