szukaj interesujacego Cię tematu

środa, 16 czerwca 2010

Styl orientalny- Projekty wnętrz Lublin


Aranżacje wnętrz w egzotycznym klimacie mogą stworzyć wyjątkowe wnętrza. Marzenia o ciepłych krajach, ich niepowtarzalnej atmosferze i specyficznym charakterze możemy częściowo zrealizować wprowadzając orientalny akcent w naszych mieszkaniach.Zaczerpując natchnienie z poszczególnych kultur możemy stylizować nasze mieszkania na wzór japoński lub tropikalnej Azji. Takie projekty wnętrz mają niepowtarzalny urok wiecznej słoneczności.

Tak właśnie urządzone zostało prezentowane mieszkanie. Już od samego progu mamy wrażenie, że ciągle tu świeci słońce, chociażby za oknem lał deszcz lub prószył śnieg. Wpłynęło na to zastosowanie bardzo słonecznej kolorystyki. Barwy przeplatające się przez przedpokój są pełne ciepła i radości. Egzotyczne meble przedpokojowe i szafy wnękowe, których drzwi wykonane są kolorowego szkła świetnie prezentują się na tle ścian o barwie dojrzałej wiśni. Wieszak wykonany z bambusowego łyka i słomiane maty stwarzają specyficzny klimat. Nawet terakota przypomina tu gorący piasek pustyni. Konsekwentnie cały projekt mieszkania zaaranżowany jest w stylu orientalnym.

Kuchnia połączona jest z jadalnią formą barku. Aranżacje wnętrz, których kuchnia zespolona jest z aneksem jadalnym nie jest zadaniem łatwym. Bardzo starannie należy rozważyć taki projekt wnętrza. Ergonomiczny projekt kuchni odgrywa dużą rolę. Pozwala na właściwe zorganizowanie pracy oraz ograniczenie czasu i wysiłku poświęconego na codzienne przygotowywanie posiłków. Nie zapominajmy, że duża ilość szafek w kuchni ułatwi nam utrzymanie na co dzień porządku. Blaty zastawione dzbankami, tackami czy też pojemnikami nie tylko ograniczają powierzchnię roboczą, ale także stwarzają wrażenie wiecznego nieładu. W ciemnych małych kuchniach świetnie się prezentują meble kuchenne kolorze ecru.

Po rozsunięciu szerokich dwuskrzydłowych drzwi z charakterystyczną dla stylu japońskiego kratownicą ukazuje się nam jeden z pokoi. Tutaj także dominują ciepłe odcienie słonecznych barw. Na jednej ze ścian znajduje się tapeta z imitująca skórę zebry. Na innej zawieszono wielki obraz o egzotycznej tematyce. Kropką nad „i" są rolety w soczysto zielonym kolorze.

Całe mieszkanie cechuje płynność form i barw. Tak, więc i pokój dziecka urządzono w tym samym stylu. Pełen uroku jest w nim regał na książki wykonany z bambusowego łyka wiązanego rafią. Nawet fotel zrobiony jest z tej specyficznej trawy.

Sypialnia rodziców stanowi jednocześnie garderobę. Jest w niej oprócz wielkiego łoża ogromna, bardzo pakowna szafa wnękowa, która pomimo dużych gabarytów jest prawie niezauważalna. Jej przesuwne drzwi wykonane z lustra w kształcie koła stanowią prawdziwą ozdobę pokoju.

Salon jest centralnym miejscem domu, dlatego jemu poświęcę kolejny artykuł do, którego przeczytania serdecznie zachęcam w niedługim czasie. Może stanie się on inspiracją dla Państwa i aranżacji wnętrza salonu stanie się prosta i łatwa.

Projektant wnętrz Urszula Tomaszewska

Jest to mój artykuł publikowany w www.wiadomosci24.pl